Multimediálny koncert – Spomienka na Jána Pavla II.


Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi bude 10.6.2018 o 18:00 hod. dejiskom unikátneho multimediálneho diela o svätom Jánovi Pavlovi II. Vyše dvojhodinové multimediálne dielo už prilákalo tisícky divákov. Opäť priblíži pontifikát poľského pápeža, ktorý je neodmysliteľne spojený aj so Slovenskom. Podujatie je jednou zo sprievodných akcií tohtoročnej Levočskej púte.

 

27752316_2020987444806215_7183415419502683620_n
Viac informácií na facebooku > Info
Oficiálny videospot


Predstaví sa vyše 120 umelcov, pozostávajúcich z 56 členov orchestra, 40 členov speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a 4 sólistov. Viac ako dvojhodinové putovanie po životných cestách Jána Pavla II. spríjemnia prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho, ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. v závere vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí.


Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami vám v dvoch častiach večera predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II. stretli vám obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a zaujímavé, čo vás obohatí a veríme, že aj poteší. Záštitu nad koncertom prevzali spišský biskup Mons. Štefan Sečka a košický eparcha Mons. Milan Chautur.Dielo bolo v rokoch 2015 a 2016 uvedené v Košiciach a v roku 2017 v Poprade. Na tri koncerty, nad ktorými prevzali záštitu biskupi Slovenska, prišlo spolu vyše 17 000 ľudí. Scenár ku koncertu pripravili profesor Jozef Leščinský spolu s riaditeľom Štátneho divadla Košice Petrom Himičom. Režisérom podujatia je Ján Sabol, hudobnú dramaturgiu spolu so zborom a orchestrom opery štátneho divadla Košice naštudoval a pripravil dirigent Igor Dohovič.

Vstupenky na koncert Ján Pavol II – spomienka na 1. slovanského pápeža, ktorý sa uskutoční 10.júna 2018 o 18:00 hod. na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi, si môžete zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk

https://www.ticketportal.sk/Event/JAN_PAVOL_II_Spomienka_na_1Slovanskeho_papeza

V prípade záujmu o kúpu väčšieho množstva vstupeniek možnosť množstevnej zľavy:  kontakt: platinex1@gmail.com aleboobjednavky.kosice@ticketportal.sk