Lokotka prechádza úpravami

Lokotka prechádza úpravami

Lokotka, tak sa medzi basketbalistami niekedy nazývala časť areálu futbalového štadióna, v ktorej sa nachádza basketbalové ihrisko a skejtpark. Dlhšie obdobie sa v tejto časti neinvestovalo, preto sme sa rozhodli v roku 2020 spolu so skejt a basket komunitou, že sa postupne pustíme do opráv veľkého schodiska, basketbalovej plochy, prekážok v skejtparku a skultúrnenia celého okolia.
S veľkou pomocou skejt komunity zastrešenou v o.z. Skate Ves sa nám darí rekonštruovať a aj budovať nové prekážky v skejtparku a opravovať schodisko.
Tak, ako na všetko aj v tomto prípade sú potrebné peniaze. Preto sa snažíme, STEZ spolu so Skate Ves o.z. o akékoľvek externé finančné zdroje.

V tomto roku sme boli úspešní so žiadosťou o dotáciu na Košický samosprávny kraj s projektom Bezpečne na Lokotke. Schválenú dotáciu vo výške 5 000 € sme použili na rekonštrukciu schodiska, opravu a sfunkčnenie osvetlenia.
Skate Ves o.z. bolo taktiež úspešné so svojou žiadosťou o finančné zdroje. S ich pomocou sa nám podarilo zrekonštruovať niekoľko prekážok a zároveň aj pár nových vybudovať.

Samozrejme, naša snaha nekončí. Chceme pokračovať v rekonštrukcii schodiska, aby sme hlavne zabezpečili kultúrne a bezpečné sedenie pre návštevníkov. Taktiež v skejtparku opraviť ešte pár zostávajúcich prekážok a zrekonštruovať basketbalové ihrisko. Na záver upratať celý areál, osadiť smetné koše a vysadiť pár stromov.

Celý tento projekt Bezpečne na Lokotke bol zrealizovaný s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja.

 

Zdieľať